Jezioro Szarcz, Pszczew, Ośrodek Wypoczynkowy “Karina”

Okolice Międzyrzecza obfitują w duże i czyste jeziora. Jednym z ładniejszych jest Jezioro Szarcz w okolicach miejscowości Pszczew, na terenie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, zaledwie 17 km od Międzyrzecza i trasy S3 oraz ok. 50 km od autostrady A2 (węzeł Jordanowo).

Jezioro_Szarcz_2

Warto jedna spojrzeć wcześniej na mapę, ponieważ obok Pszczewa znajduje się także o wiele mniejsze i mniej interesujące Jezioro Pszczewskie. Jezioro Szarcz położone jest nieco dalej na północny zachód od miasta, bliżej wsi o tej samej nazwie. Większość infrastruktury i ośrodków wypoczynkowych znajduje się jednak od strony Pszczewa.

Jezioro_Szarcz_1

 Jednym z ciekawszych miejsc do wypoczynku jest ośrodek wypoczynkowy “Karina” położony po zachodniej stronie jeziora. Na ośrodku czeka na nas mnóstwo atrakcji. Do plażowania przygotowano dwie spore, trawiaste polany oraz piaszczystą plażę nad samym jeziorem. Kąpielisko otoczone jest pomostem i jest strzeżone. Dla dzieci w wodzie jest bardzo fajna pływająca zjeżdżalnia, a dla mniejszych i większych do dyspozycji jest ładny, nowy sprzęt pływający.

OW_Karina_Pszczew_1

 Dodatkowo mamy boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej oraz kort tenisowy. W wielu miejscach są ławki lub nawet bujające się ławki (dla tych co lubią się pobujać). Do dyspozycji wypoczywających długoterminowo są pokoje w domu wczasowym i kilka drewnianych domków. Podstawą jest jednak ogromne pole kempingowe i namiotowe z naprawdę ładnymi i czystymi toaletami oraz natryskami. Ośrodek dysponuje także barem ze stołówką oraz salą bankietową na uroczystości.

OW_Karina_Pszczew_2

 Jest także stadnina koni, gdzie można spędzić wakacje w siodle oraz specjalne miejsce na spotkania i złoty dla miłośników marki Harley Davidson. Sam ośrodek nie jest nowy, ale bardzo ładnie utrzymany i wyremontowany.

OW_Karina_Pszczew_3

Najważniejsze jest jednak to, że ośrodek jest bardzo porządnie zorganizowany i co jeszcze raz podkreślę – ładnie utrzymany. W zasadzie jednak nic więcej turyście, czy wczasowiczowi nie trzeba. Może jedynie pomost pozostawia nieco do życzenia, bo trochę desek wymagałoby już wymiany. W szkolnej skali dałbym ośrodkowi Karina 5- (piątka z małym minusem za pomost).

P.S. Dla jednodniowych turystów wstęp na ośrodek kosztuje 3 zł/os., samochód zaparkujemy za bramą za 5 zł.

Comments are closed.